Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Побачити африканське сафарі, голандські млини та віадук з «Гаррі Поттера» не покидаючи України

03.10.2021
9746

Це літо перевернуло туризм з ніг на голову. Замість п'ятизіркових готелів Туреччини або Чорногорії українці освоюють Бакоту та Санжійку. Виявилося, що вишукані вина можна спробувати не тільки в Італії, але і в Шато Трубецьких. А за природою, від якої перехоплює подих, не потрібно їхати за кордон. Вона тут, поруч.

Але що як душа вимагає чогось екзотичного? Що як ви весь рік мріяли прогулятися по вуличках Парижа або побачити справжню Африку? Карантин і тут не перешкода, адже в Україні можна знайти копії всесвітньо відомих пам'яток і відчути атмосферу інших країн і континентів. Перевіримо?

Ейфелева вежа в Харкові і Києві

Пам'ятка, яку самі французи спочатку не злюбили, користується популярністю в усьому світі. В Україні є як мінімум дві відомі копії вежі: в харківському ТРЦ «Французький бульвар» і київському ЖК «Французький квартал». Харківська вежа була встановлена ​​в 2012 році, має висоту 35 метрів. Гвинтовими сходами можна піднятися на другий ярус конструкції.

Київська вежа має висоту всього лише 16 метрів і знаходиться на території закритого житлового комплексу. Зате тут можна побачити копію Тріумфальної арки. Чим не Париж?

Ще трохи Голландії в селі Пустовіти

Пограємо в асоціації? Голландія – це тюльпани, велосипеди і ... величезні млини. Один з них можна знайти в селі Пустовіти Київської області. У 1902 році його побудував місцевий житель Кузьма Дрига. Він кілька років працював мельником в Голландії, а потім вивчав ремесло у Франції. А після – побудував один з кращих на той час млинів у рідному селі. Через 115 років меценати відреставрували вітряк, і тепер його точно не відрізниш від голландських.

Діснейленд на Житомирській трасі

Неподалік від села Гурівщина можна знайти справжній діснеївський замок, він же Victoria Film Studios. На жаль, сюди не можна потрапити на екскурсію, але це не заважає розглянути студію, яка виглядає як знаменитий замок з мультфільмів Уолта Діснея.

А ось за атмосферою знаменитого парку розваг приїжджайте в Центральний парк культури і відпочинку ім. М. Горького в Харкові. До речі, тут є атракціон у вигляді зменшеної копії Колізею.

Сахара в Херсонській області

Мало хто знає, що в Україні знаходиться друга найбільша пустеля в Європі. Влітку температура піску досягає 70°C. Тут рідко йдуть дощі, а іноді бувають навіть піщані бурі. Хіба це не Африка?

Кенійське сафарі в «Асканія-Нова»

Зебри та антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні, – ні, це не в Африці. Таке біосферне різноманіття можна побачити в заповіднику «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна. Тут збереглося 500 видів рослин і більше 3000 видів тварин. А ще «Асканія-Нова» – одна із сотні найбільш заповідних територій планети.

Роттердамський «Лебідь» в Харкові

Підвісний міст у сквері «Стрілка» – одне з улюблених місць відпочинку харків'ян. Особливо його люблять закохані пари: тут гуляють, катаються на човнах, вішають символічний замочок. Але навіть не здогадуються, що харківський міст дуже нагадує знаменитий «Лебідь» у Роттердамі! Звичайно, міст в Нідерландах більший і масштабніший, але хіба це важливо?

Статуя Свободи у Львові

Ми звикли, що Львів – це українська Прага, український Будапешт, українська Відень. Але тепер це ще й український Нью-Йорк! Адже скульптуру на львівському музеї етнографії туристи знають як статую Свободи, що сидить. До речі, обидві статуї практично ровесниці: американську створили в 1884, а нашу – в 1891 році.

Одеська «Молодість» не така вже й одеська

Театральну площу в Одесі прикрашає милий фонтан: троє дітей спостерігають за жабеням. Мало хто знає, що фонтан «Молодість» до революції прикрашав не майдан, а дачу місцевого ювеліра. Але ще менше людей знають, що одеський фонтан – репліка аналогічного у Франції. Оригінал в 1904-му створив француз Макс Блонд. Охочих придбати фонтан було дуже багато, тому пан Блонд щедро створював копії. Одна з них і прикрашає Театральну площу.

Петля Саара в Заліщиках

Вигин річки Саар в Німеччині, який ще називають Сааршляйфе – одна з визначних пам'яток землі Саар. Це місце відоме не тільки унікальним ландшафтом, а й особистостями, які тут побували: Віктор Гюго, Фрідріх Вільгельм IV, Адольф Гітлер. Але щоб побачити унікальний вигин річки можна подолати набагато меншу відстань, до містечка Заліщики. Його оточує Дністер, утворюючи в цьому місці меандр – підковоподібний поворот уздовж суші. Якщо дивитися на Заліщики з оглядового майданчика в селі Хрещатик, здається, що місто стоїть на острові.

Замок Бургхаузен в Мукачево

Частинка Німеччини є не тільки в Заліщиках, а й на Закарпатті. Адже знаменитий замок Паланок є братом-близнюком німецького замку Бургхаузен. Наш Паланок на кілька століть молодший за свого брата, але його історія не менш насичена.

Гленфіннан з фільмів про Гаррі Поттера в селі Плебанівка

Пам'ятаєте неймовірної краси міст, по якому «Хогвартс-Експрес» віз магів в Школу чародійства та магії? Це найдовший бетонний віадук Шотландії, розташований в окрузі Хайленд поблизу села Гленфіннан. У нас є хороша новина для всіх поттероманів: казковий віадук можна побачити в Україні. У Тернопільській області поруч з селом Плебанівка розташований схожий віадук, побудований в XIX столітті.

Ватиканська скульптура в центрі Одеси

Відвідувачів Одеського археологічного музею зустрічає незвична для України скульптура «Лаокоон та його сини». Вона ілюструє один з міфів про Троянську війну. А ще – є точною копією статуї, яка знаходиться в музеї Ватикану. Наприкінці XIX століття під час закордонної подорожі скульптуру побачив одеський градоначальник і меценат Григорій Маразлі і замовив собі копію.

Альпійське озеро в серці Карпат

Австрійські альпи – мрія кожного мандрівника. Серед альпійскіх гір і лісів поряд з містом Трагес знаходиться Зелене озеро – улюблене місце туристів і дайверів з усього світу. Кажуть, що озеро Синевир на Закарпатті та його околиці дуже схожі на альпійські пейзажі. А ми вважаємо, що наша природа набагато красивіша! 
Тому що рідна.

Автор: Євгенія Кузенкова

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.