Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Дубно вміє здивувати!

22.12.2021
8379

Маєтності могутньої династії князів Острозьких розкинулися на величезній території - і кожен князь за своє правління намагався їх примножити. А правили Острозькі на землях українських понад два століття: з 14-го по початок 17-го століття.

Одним із центрів князівства було міст Дубно. Костянтин Острозький, який прославився як полководець, що не знав поразок, в кінці 15-го століття оновив у Дубні стару споруду і зробив кам’яну фортецю - найміцнішу твердиню Волині. Коли князю Костянтину було понад 60 років, померла його дружина, і він одружився вдруге на молоденькій княжні Олександрі Слуцькій. Вони мешкали у Дубні. Тут у подружжя Острозьких народився син Василько. Згодом він став найзнаменитішим князем Острозьким, який до свого імені додав ще й батькове і став називатися Василь-Костянтин. Так він і увійшов в наш український літопис з подвійним іменем.

Дубно, як багато інших міст і замків на Волині, належало династії Острозьких. Але мудрий князь Костянтин вважав, що Русь-Україна це земля, якою правлять суверени, і прагнув перенести на українські землі засади самоуправління, як в Європі. Саме тому місто Дубно вже 1507 року отримало Магдебурзьке право і стало однією з найбільших фортець південно-східної Волині та однією зі «столиць» князів Острозьких. Як ця історія нагадує наші нинішні часи! А минуло вже понад п’ятсот років!

В історії княжої доби частенько бували міжусобні суперечки. От і після смерті князя Костянтина маєтності Галицько-Волинського князівства, в тому числі і місто Дубно, стали ділити між собою брати. І це ще одна детективна історія роду Острозьких. І про це ми розповімо у своєму фільмі в серіалі «Гра долі» з ведучою Наталкою Сопіт.

Багато цікавих сюжетів для кіно живуть в стінах цього стародавнього Дубенського замку. В залах палацу можна почути історії про те, як князі полювали у Поліських лісах. А в підземеллях замку побачити жахливі сцени тортур і катування.

Тут, у Дубні, розгорталася історія зради Андрія – сина Тараса Бульби, яку так яскраво змалював Микола Гоголь, який у Дубні, до речі, ніколи не бував.

Отже, між Києвом і Львовом лежить містечко Дубно. Його неможливо оминути – бо воно поруч з битим шляхом. І для кожного з гостей в ньому знайдеться своя інтригуюча, таємнича, детективна історія: чи про кохання, чи про військову звитягу, чи про зраду, чи про бізнес, мисливство і торгівлю.

Між іншим, в Дубенському замку існує велика тронна зала князя Василя-Костянтина Острозького. В цій залі – портрети роду великої династії – і за кожним з них своя неймовірна історія. Приїздіть – і відкривайте для себе нові сторінки і сюжети. А ще у цій залі сьогодні проводять шлюбні обряди для сучасної молоді. Такий шлюб буде міцний як королівський!

P.S. Наша знімальна група обідала й вечеряла в ресторанчику просто біля брами Дубенського замку – у Антік Хаусі. Деруни – на всі смаки! А салати кожному принесли на здооровенному блюді, яке ледве поміщалося на столі. В Дубні уміють здивувати гостей! Не оминайте це чудове містечко на трасі Київ – Львів.

Автор - Галина Криворчук

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.